Έργο:ΥΔΡΑΥΛΙΚΗ ΜΕΛΕΤΗ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ ΔΙΚΤΥΟΥ ΥΔΡΕΥΣΗΣ ΠΕΡΙΟΧΗ ΠΑΛΑΙΟΠΑΝΑΓΙΑΣ ΝΑΥΠΑΚΤΟΥ.
Kύριος έργου: Δ.Ε.Υ.Α Ναυπάκτου.
Hμερομηνία: 2018
Περιγραφή:
Η μελέτη αναφέρετε στην αντικατάσταση και των εκσυγχρονισμό του δικτύου ύδρευσης στην περιοχή εντός του οικισμού της Παλαιοπαναγιάς και συγκεκριμένα στο τμήμα εκείνο που βρίσκεται βόρεια της Π.Ε.Ο. Αντιρρίου Άμφισσας.
Η υδροδότηση της περιοχής θα γίνει από υπάρχουσα ρυθμιστική δεξαμενή στον Άνω Πλατανίτη στην όποια καταλήγουν αγωγοί που μεταφέρουν το νερό από τις γεωτρήσεις του Εύηνου.
. Οι εργασίες που έγιναν για την ολοκλήρωση του έργου ήταν:
- Υδραυλική μελέτη με δημιουργία σχεδίων λεπτομερειών του έργου.
- Στατική μελέτη δεξαμενών.
- Σύνταξη τευχών δημοπράτησης.
Το έργο έχει υλοποιηθεί και είναι σε χρήση.
![](https://orio.gr/wp-content/uploads/2024/05/υδρ-παλαιοπ-1-1024x572.jpg)
![](https://orio.gr/wp-content/uploads/2024/05/υδρ-παλαιο-2-1-1024x731.jpg)